Źródło energii elektrycznej samochodu

Bardzo ważnym elementem auta jest akumulator. Musimy pamiętać o tym aby dobrze dopasować akumulator do naszego modelu samochodu. Dopiero wtedy możemy liczyć na odpowiednie działanie baterii. Do najbardziej popularnych należą akumulatory kwasowo-ołowiowe. Akumulator współpracuje z alternatorem, a dodatkowo jest odpowiedzialny za całą instalacje elektryczną samochodu. To właśnie dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy akumulator będzie pasował do naszego auta. Niewłaściwy wybór baterii sprawi, że narazimy się na częste wyładowania.

To jaki akumulator będzie odpowiedni decyduje producent. Dane odnośnie baterii znajdziemy w dokumentach technicznych samochodu. Najczęstszym błędem popełnianym przez właścicieli aut jest stosowanie akumulatora o większej pojemności mierzonej niż jest zalecane. Mocniejszy akumulator nie da nam dodatkowej energii. Kolejnym problemem kierowców jest wybór baterii ze względu na markę. Na rynku jest spora konkurencja, lecz producenci zazwyczaj wypuszczają dwie linie produktu.

Mamy tutaj dwie wersje, tańszą i droższą, i nie trudno domyślić się iż dostosowane jest to do jakości sprzętu. Akumulator jest kluczowy zwłaszcza w okresie zimowym. Należy przed tym sprawdzić jego działanie i ewentualnie wymienić. Unikniemy wtedy przykrego rozpalania auta podczas mroźnych poranków.